НОВИНИ

 РЕЗУЛЬТАТИ УЧАСТІ СТУДЕНТІВ ГОРОХІВСЬКОГО КОЛЕДЖУ ЛНАУ У МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

       24 березня 2017 року делегація студентів Горохівського коледжу ЛНАУ взяла участь у Х Міжнародній студентській науковій конференції „Молодь як стратегічний потенціал розбудови національної економіки", яка відбулася у Коледжі технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
       Учасники конференції-студенти вишів Волинської області, Львівського техніко-економічного коледжу НУ «ЛП», Чернівецького державного комерційного технікуму, Івано-Франківського державного коледжу технологій та бізнесу, Тернопільського коледжу харчових технологій і торгівлі, Львівського торгово-економічного університету, Житомирського торгово-економічного коледжу КНТЕУ, Торгівельно-економічного коледжу Київського національного торгівельно-економічного університету, Республіки Білорусь, Республіки Польщі працювали у 9 секціях. 
За результатами виступів учасників конференції визначені та нагородженні переможці, серед яких три студенти Горохівського коледжу, - повідомляє офіційний сайт коледжу (https://gklnau.at.ua/…/kh_mizhnarodna_studentska_n…/1-1-0-219).

          Серед переможців конференції:

Турко Ярослав, студент третього курсу спеціальності "Комерційна діяльність" (науковий керівник Савченко С.О.), зайняв 3 місце у секції "Товари народного споживання, технології, інновації та безпека";

Сливка Вадим, студент третього курсу спеціальності "Виробництво і переробка продукції тваринництва"(науковий керівник Нечипорук М.С), зайняв 2 місце у секції "Екологія, здоров'я і суспільство";

Шемчук Володимир, студент першого курсу спеціальності "Агрономія"(наукові керівники Войтович Л.Г., Войтович Н.О.), зайняв 3 місце у секції "Екологія, здоров'я і суспільство".

Тези доповідей студентів опубліковані у науковому збірнику матеріалів конференції.
Вітаємо переможців!

  

 

Практика горохівських студентів у Польщі: нові знання і нові враження

24.04.2017 20:40

 

        Відповідно до договору про співпрацю між Горохівським коледжем Львівського НАУ та Спілкою сільськогосподарських шкіл у м. Смоляйни (Польща) влітку минулого року 10 студентів коледжу проходили виробничу практику у фермерських господарствах Ольштинського повіту Варміно-Мазурського воєводства. Серед інших, Вадим Горбань, Богдан Адамчук, Анатолій Гринішин, Роман Голюк, Катерина Харчук, Роман Цехош, Микола Шеремета, які здобувають фах техніка-технолога в галузі тваринництва, Анастасія Ляш, Юрій Черній, Володимир Приходько, які мають намір стати фахівцями з ведення фермерського господарства, виявили бажання ознайомитися з досвідом агробізнесу в Польщі.
       Виробнича практика за кордоном надає значні переваги у подальшому навчанні студентів та їх професійному становленні. На практиці у фермерських господарствах Польщі студенти коледжу отримали практичні навички, досвід і знання у роботі за фахом, набули впевненості у власних силах, набули особистих і професійних знайомств, які можуть виявитися корисними у майбутньому.
Для більшості студентів-практикантів це була перша поїздка за кордон. Завдяки їй вони ознайомилися з національними традиціями, мовним і культурним середовищем, так як всі вони проживали у польських сім'ях на рівних з їх власними дітьми умовах.
Наші студенти мали змогу на протязі двох місяців ознайомитися з організацією господарювання на фермах, новими технологіями в рослинництві і тваринництві, енергоощадними технологіями та програмами в рамках проектів за фінансового сприяння Європейського Союзу.
          Польські наставники, Гановефа і Кшиштоф Олевінські (голова батьківського комітету агрошколи в Смоляйнах), Єва і Войцех Йончик з Гажевка, Єва і Здіслав Коровай, Анджей Олевінські з Святок, Катежина і Даніель Маліцькі з Ковальвів, Данюта і Януш Ралишки з Коніт, не лише дозволяли, але й заохочували горохівських студентів брати участь у всіх технологічних процесах, пов'язаних із збором зернових, заготівлею зелених кормів, утриманням та доїнням корів, інших роботах відповідно до фаху.
Студенти мали можливість ознайомитися з кращими зразками сільськогосподарської техніки, з роботою автоматизованих доїльних систем на тваринницьких фермах, комп'ютерною діагностикою, систематизацією та обліком продуктивності великої рогатої худоби тощо.
        Власники ферм разом з директором Спілки аграрних шкіл Йоанною Мазюк організували українським студентам пізнавальні екскурсії, зустрічі з польськими учнями аграрної школи. А Йоанна Міхальська, заступник старости Ольштинського повіту, на урочистостях з нагоди початку нового навчального року у головному корпусі Спілки сільськогосподарських шкіл у Доброму Місті вручила всім нашим студентам сертифікати про проходження практики в господарствах Польщі. 

Польська сторона задоволена розвитком співпраці з Горохівським коледжем ЛНАУ і в черговий раз запрошує десять студентів на літню ознайомлювальну практику.

Створення онлайн тестів на прикладі сервісу Майстер-Тест

9.02.2016

Тестовий спосіб перевірки знань – напрямок, що розвивається на перетині таких галузей як теорія вимірювань, математичне моделювання, статистика, педагогіка. Переваги, які надають онлайнові тести, полягають у ще більшій швидкості здійснення контролю, максимальній автоматизації цього процесу, можливості використання тестів у дистанційному навчанні, в самостійній роботі студента.

Створення  автоматизованих тестів – складна  і  кропітка  робота,  яка  потребує навичок програмування. Проте це не означає, що такий засіб діагностики та контролю доступний лише програмувальнику чи викладачу інформатики. Сьогодні існує ціла низка Інтернет-сервісів для створення тестів широкого призначення, а серед них такі:

Майстер-Тест – Інтернет-сервіс створення онлайн тестів  https://master-test.net/uk

Сервіс створення тесту для сайтуhttps://test.fromgomel.com/

Ankt.ru – безкоштовні тести. Тести онлайн – https://ankt.ru/

Банк тестов.Руhttps://www.banktestov.ru/

Твой тест – сайт створення та проведения онлайн-тестування – https://www.make-test.ru/

Online Test Pad – конструктор тестів https://onlinetestpad.com/ru-ru/Main/TestMaker.aspx

Simpoll – зручний конструктор опитувань та форм зворотного зв’язку https://simpoll.ru/

Ми пропонуємо розглянути  можливість створення тестів на прикладі сервісу «Майстер-Тест».

Майстер-Тест – це безкоштовний освітній Інтернет-сервіс, що дозволяє створювати педагогічні тести. На сторінках сайту немає зайвої інформації, яка буде відволікати користувача від проходження тесту. Основна ідея цієї програми – проводити інтерактивне тестування знань студентів і учнів. Звичайно, це не найдосконаліший сервіс, оскільки при включенні в тест такого типу запитання як співвідношення, правильні відповіді на нього іноді можуть відображатися некоректно в браузері Internet Explorer, тому радимо використовувати браузер Opera. Проте, виходячи з позитивного досвіду використання в навчальному процесі тестів, створених за допомогою зазначеного сервісу, пропонуємо покрокову інструкцію, яка допоможе викладачу опанувати цю технологію.

З покроковою інструкцією створення он-лайн тестів засобами інтернет сервісу Майстер-тест можна ознайомитися за наступними посиланнями: 

https://kukh.ho.ua/kurs/KT/LAB/lab_9-12.pdf

Горохівський коледж Львівського НАУ відзначив своє шістдесятиріччя

26.11.2015

 

       19 листопада цього року Горохівський коледж ЛНАУ святкував 60-ти річчя від дня заснування.

  

На святкування поважного ювілею закладу прибули перший проректор Львівського НАУ Віталій Боярчук, голова райдержадміністрації Любов Матвєєва, заступник директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Петриканин, начальник управління АПР райдержадміністрації Микола Панасюк, Горохівський міський голова Віктор Годик, заступник голови обласної ради ВФСТ «Колос» Сергій Скиданюк, директор Спілки сільськогосподарських шкіл в Смоляйнах Варміно-Мазурського воєводства Республіки Польща Іоанна Мазюк.

       За доброю традицією, започаткованою дирекцією коледжу і настоятелем Свято-Миколаївського храму м. Горохова о. Романом, розпочалася ця пам’ятна подія молитвою в каплиці Матері Божої «Благословення хлібів». Духовний наставник разом з церковним хором возніс молитву до Господа з проханням, щоб був мир в Україні. У молитвах були згадані ті, хто відійшов у Вічність – викладачі, працівники і колишні студенти Ігор Сливка і Сергій Феоктистов, які смертю героїв загинули на Сході України у війні проти російських загарбників.

      Присутні переглянули виставку робіт студентської творчості, фотоматеріали, наукові праці.

Виконуючий обов’язки директора коледжу Олег Жельчик привітав гостей зі святом, розповів історію становлення закладу та людей, які приклали для цього великі зусилля. Сьогодні у закладі навчається 564 студенти, які прагнуть ростити хліб та садити сади. За 60 років навчально-виховного процесу освіту в Горохівському коледжі здобули понад 20 тисяч студентів.

      Гордістю коледжу є його випускники, серед яких народний депутат України минулих скликань Катерина Ващук, колишні керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Володимир БлаженчукВасиль Дмитрук,Анатолій Грицюк, голова асоціації фермерів та приватних землевласників Волині Микола Собуцький, знані аграрії Віктор ШумськийВолодимир КучераВалентин ВавриновичТарас ЩерблюкРоман ПритолюкГригорій ШереметаОлег Тарарай  та інші. Є серед випускників коледжу науковці, кандидати сільськогосподарських та економічних наук, доценти, лідери громад та громадських організацій. У таких навчальних закладах закладається фундамент майбутньої еліти України.

     Багато випускників коледжу проявили себе справжніми патріотами України, із зброєю в руках сьогодні обороняють нашу державу від зовнішнього агресора, оберігають наш мир і спокій. Ігор Сливка та Сергій Феоктистов, випускники коледжу за честь, свободу і суверенітет нашої держави віддали найцінніше – своє життя.

      У цей святковий день, випускники Горохівського коледжу ЛНАУ мали можливість подякувати своїм педагогам за навчання, за набуті знання та вміння. «Основне в житті – бути людиною, залишитися вірному тим моральним цінностям, які заклали батьки та викладачі», - звертаючись до педагогів зауважив випускник коледжу Віктор Годик.

     Того дня заклад та значну частину його педагогічного складу нагородили цінними подарунками, почесними грамотами та подяками обласної та районної державних адміністрацій, районної та міської ради, департаменту агропромислового розвитку, обласної ради ВФСТ «Колос».

     В ході урочистостей було продовжено строк дії договору про міжнародне співробітництво Горохівського коледжу із Спілкою сільськогосподарських шкіл в Смоляйнах (Республіка Польща), згідно якого буде здійснюватися обмін студентами, проходження ними виробничих практик в фермерських господарствах Варміно-Мазурського воєводства.

Дарунком учасникам заходу стали музичні виступи студентів і викладачів навчального закладу.

 

 

ПЕРСПЕКТИВИ КОЛЕДЖІВ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Засідання обласного методичного об’єднання заступників директорів коледжів з навчальної роботи

20.05.2015

Згідно з планом роботи Ради директорів коледжів (технікумів) Волинської області 20 травня 2015 року  на базі Горохівського коледжу Львівського НАУ було проведено засідання обласного методичного об’єднання заступників директорів коледжів з навчальної роботи.

Відкрив засідання голова обласного методичного об’єднання заступників директорів коледжів з навчальної роботи О.О. Юринець.

  

З доповіддю на тему «Місце коледжів в системі професійної освіти України» виступив О.М.Жельчик, заступник директора з навчальної роботи Горохівського коледжу ЛНАУ, яка переросла в жваву дискусію з обговорення законопроекту «Про професійну освіту», винесеного на громадське обговорення Департаментом професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України.

З даного питання учасники круглого столу виробили  ряд конкретних пропозицій щодо внесення змін до запропонованого законопроекту. Систематизовані пропозиції змін до законопроекту «Про професійну освіту» були адресовані Раді директорів коледжів (технікумів) Волинської області для розгляду на черговому засіданні 27 травня і наступного відправлення в Міністерство освіти і науки України.

Про особливості організації освітнього процесу в коледжах та формування навчальних планів у 2015/2016 навчальному році відповідно до Закону України "Про вищу освіту" та наказу МОН від 26.01.2015 р. учасників наради ознайомив голова обласного методичного об’єднання заступників директорів коледжів з навчальної роботи О.О.Юринець.

Л.Г.Войтович, завідувач методичного кабінету Горохівського коледжу ЛНАУ, ознайомила учасників круглого столу з досвідом організації науково-дослідної роботи викладачів і студентів коледжу, проведення міжвузівських студентських наукових конференцій.

Директор Горохівського коледжу Львівського НАУ М.І.Нарихнюк ознайомив присутніх з навчально-матеріальною базою коледжу. Учасники наради мали можливість відвідати в коледжі музей народознавства «Берегиня», каплицю Божої Матері «Благословіння хлібів», виставку методичних напрацювань педагогічних працівників, бути учасниками презентації-виступу студентської агітбригади з профорієнтаційної роботи. Учасники студентської агітбригади ознайомили присутніх з історією навчального закладу, спеціальностями, продемонстрували досягнення учасників гуртків вокального співу, хореографії, драматургії.

          Учасники обласного методичного об’єднання заступників директорів коледжів з навчальної роботи намітили основні заходи роботи на наступний навчальний рік.

Пропозиції до проекту Закону.doc (76800)  

Презентація ПЕРСПЕКТИВИ КОЛЕДЖІВ.ppt (269 kB)